Odwiedziny alpaków w przedszkolu

Dnia 13.06.2019 r. gościliśmy w naszym przedszkolu Alpaki, zwierzęta szczególnie przyjazne i spokojne. Dzieci miały okazję dotknąć, pogłaskać, a nawet nakarmić te niesamowite zwierzęta. Alpaki z wyglądu przypominają nieco lamę, ale najbardziej są podobne do owcy. Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek z życia tych zwierząt. Alpaki pochodzą z Ameryki Południowej, gdzie zostały udomowione. To ssak parzystokopytny z rodziny wielbłądowatych choć nie posiada garbów. Hoduje się je głównie dla wełny i mięsa. Komunikują się poprzez wydawanie różnie zmodulowanych dźwięków- wyrażających tęsknotę, wołanie potomstwa, klikają i pojękują. Uwielbiają marchewkę – o czym dzieci mogły się przekonać karmiąc je tym przysmakiem, ale również trawę i sianko.
Dzieci były bardzo zadowolone z odwiedzin tych niesamowicie przyjaznych zwierząt.