Po raz drugi NOCKA W PRZEDSZKOLU u Pszczółek i Biedronek

„Nocka w przedszkolu” to wielka przygoda i test na samodzielność, który przeszły (po raz drugi) dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek. O godzinie 19.00 przyszły do przedszkola wyposażone w piżamki, przytulanki, śpiwory i latarki. Te ostatnie miały pomóc w poszukiwaniu skarbów ukrytych na terenie placu zabaw. Ciocia Marta wraz z Ciocią Kasię przygotowały mnóstwo atrakcji i zadań do wykonania. Były zawody sportowe, przeciąganie liny, zabawy z piłkami, woreczkami i szarfami. Malowały siebie, ale także tworzyły kosmicznego ufoludka. Głośną i śmieszną zabawą okazało się „Wysiadywanie” balonu. Świetnie sprawdziły się zabawy z chustą animacyjną. Ciekawym miejscem był tzw.”kącik malowideł”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Szukaliśmy ukrytych przedmiotów w sali. Nocka zorganizowana była m.in. na pożegnanie Biedronek, które w tym roku kończą edukację w naszym przedszkolu. Z tej okazji Pszczółki upiekły dla Nich tort. Biedronki były mile zaskoczone. Gdy na dworze zrobiło się ciemno, dzieci z latarkami poszły przez ciemny korytarz, w którym znalazły list od tajemniczego gościa z zaproszeniem do poszukiwania skarbów. Po wyjściu na teren przedszkola odczytano list zawierający różnorodne polecenia, które miały wykonywać dzieci (rebusy, zagadki czy przenoszenie jajka na łyżce). Kolejnym punktem było szukanie ukrytego skarbu wg mamy ukrytej na placu zabaw. Dzieci robiły to z zaangażowaniem przy świetle latarek. Po długich poszukiwaniach skarb znaleziono. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom wzorowego śpiocha i dzielnego przedszkolaka. Była dyskoteka, a na dobranoc bajka, popcorn i lody. To była wyjątkowa nocka w naszym przedszkolu:-)