Andrzejki u Mrówek, Motylków i Żabek

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Jednak tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki dnia 30 listopada 2018r. również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Mrówki, Motylki i Żabki zebrały się, by wspólnie się pobawić, poczarować, powróżyć. W tym dniu gościliśmy wróżkę Kleopatrę, która zabrała dzieci do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kto musi uważać na zdrowie, kto spotka kogoś dawno nie widzianego, ile prezentów dostaną od Mikołaja itp.) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.