Śniadanie wielkanocne u Pszczółek i Biedronek

W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do powagi, zadumy, a także i radości, jaką niosą ze sobą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc to jedno z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Raniutko w  Wielką Niedzielę dzwonią dzwony, ogłaszając światu radość, że Chrystus zmartwychwstał. Potem cała rodzina zasiada do uroczystego śniadania. Również w przedszkolu rodzinnie spędziliśmy święta. W środę, 18 kwietnia 2019 roku dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek urządzili wraz ze swoimi Ciociami Martą oraz Kasią uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, białej kiełbasy, ,, baby wielkanocnej”, stroików z bazi czy bukszpanu – symboli budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów, jako symbolach świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach od swoich Cioć. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania złożyliśmy sobie ciepłe życzenia. Dziękujemy naszym cudownym Rodzicom w przygotowaniu posiłków na ten wyjątkowy dzień:-)