Spotkanie bożonarodzeniowe Pszczółek i Biedronek

W przedszkolu staramy się stwarzać naszym wychowankom wiele okazji do kontaktów ze sztuką. Przez słowo, muzykę, ruch, plastykę dziecko staje się bardziej wrażliwe, potrafi okazywać swoje uczucia, a także dostrzega uczucia innych ludzi. Dnia 20 grudnia 2018 roku dzieci z grupy Pszczółek i Biedronek wraz ze swoją Ciocią Martą i Kasią zaprosiły do przedszkola Rodziców na spotkanie bożonarodzeniowe, na którym przedstawiły inscenizację baśni „Dziewczynki z zapałkami”. Ogromne wrażenie na naszych dzieciach wywarła baśń J.CH.Andersena. Przedszkolaki były bardzo przejęte treścią i przesłaniem baśni.
Zbliżały się święta Bożego Narodzenia i czekało nas jak co roku przygotowanie bożonarodzeniowego przedstawienia na rodzinne spotkanie wigilijne w naszym przedszkolu. Na motywach wspomnianej baśni postanowiliśmy stworzyć scenariusz inscenizacji „Dziewczynki z zapałkami” o szczęśliwszym zakończeniu. To był cudownie i mile spędzony czas w naszym przedszkolu…