Pszczółki i Biedronki obchodzą 1, 2 i 3 maja

Dzieci z grupy Pszczółek i biedronek uczciły zbliżające się Święta.
1 Maja – Międzynarodowe Święto Pracy
Międzynarodowe Święto Pracy, lub inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, to święto obchodzone corocznie 1 maja dla upamiętnienia i uznania osiągnięć klasy robotniczej. W Polsce dzień ten jest świętem państwowym ustawowo wolnym od pracy.
2 Maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego2004obchodzone między świętami państwowymi: 1 maja (zwanym Świętem Pracy i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja.
Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
3 Maja – Obchodzić będziemy Święto Konstytucji. Zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Co ciekawe, od 1946 roku aż do roku 1990 świętowanie tego dnia było zakazane przez władze. 2 maja obywatele musieli zdejmować flagi, tak aby 3 maja nie było ich widać. Pierwsze uroczyste obchody święta 3 maja w Warszawie na Placu Zamkowym w 1990 odbywały się w obecności prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego.
Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Była ona drugą konstytucją w świecie – po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 r. – spisaną ustawą tego typu. Konstytucję 3 Maja uchwalono w najbardziej sprzyjających dla uchwalenia pierwszych dniach maja, gdyż większość posłów opozycji, sprzeciwiających się konstytucji była jeszcze na urlopie wielkanocnym. Aby nic nie przeszkodziło w uchwaleniu ustawy, zdecydowano złamać obowiązujący w sejmie zwyczaj, który nakazywał wcześniejsze ogłoszenie projektu. Po siedmiogodzinnych obradach, ignorując protesty opozycji, konstytucję przyjął sejm a następnie podpisał król. Autorami Konstytucji 3 Maja byli: król Stanisław August Poniatowski , Ignacy Potocki , Hugo Kołłątaj , któremu przypisuje się ostateczną jej redakcje.
Ciocia Marta nawiązując do tych Świąt tłumaczyła jakże ważnego w historii Polski są tego typu wydarzenia. Zrozumienie aspektu historycznego związanego z tymi świętami dla dzieci w wieku przedszkolnym jest trudnym zadaniem, dzieci pilnie słuchały lekcji historii i patriotyzmu. Przedszkolaki odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego, poznały kroki poloneza, próbowały nawet zatańczyć, następnie wszystkie wykonały flagi i z biało-czerwonymi chorągiewkami pokazały przywiązanie do barw narodowych i radośnie włączyły się w obchody Świąt. Prawie każdy z nas ubrany był w barwy narodowe. To była prawdziwa lekcja historii.