Pszczółki w świecie instrumentów muzycznych

W tym tygodniu dzieci z grupy Pszczółek poznawały świat instrumentów muzycznych. Zabawa z instrumentem, wybijanie rytmu jest ćwiczeniem stymulującym percepcję słuchową, która jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka. Prawidłowy słuch fonematyczny – czyli umiejętność rozróżniania poszczególnych dźwięków (głosek) – jest elementem determinującym rozwój mowy, czytania i pisania. Dlatego warto w codzienną zabawę dziecka włączyć takie aktywności , które będą go stymulować. Są to wszystkie zabawy angażujące „ucho”, skłaniające do uważnego nasłuchiwania, powtarzania, różnicowania, identyfikowania usłyszanych dźwięków. Pszczółki wiedzą o tym i dlatego do swojej pracy wykorzystały jajka po zabawkach z kinder niespodzianki, kolorowe kartki i łyżeczki plastikowe. Do środka wrzucały kaszę czy fasolę. Po zakończeniu pracy przystąpiły do porównywania dźwięków, które wydobywały się z jajek.