Święto niepodległości w naszym przedszkolu (Pszczółki i Biedronki)

Obchodzone 11 listopada Święto Niepodległości w tym roku będzie miało szczególnie uroczysty charakter, ponieważ mija sto lat, od kiedy Polska odzyskała swoją państwowość. Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. W naszym przedszkolu (w grupie Pszczółek i Biedronek) w sposób niezwykle szczególny uczczono rocznicę odzyskania niepodległości. Ciocie opowiedziały krótko historię Polski w okresie zaborów oraz walkę narodu polskiego o wolność. Dzieci ubrane w barwy Ojczyzny odśpiewały hymn Polski. Chętnie recytowały wiersze patriotyczne takie jak „Kto ty Jesteś?”. Robiły również kotyliony i flagę Polski. To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.