Święto Niezapominajki u Pszczółek

15 maja w grupie Pszczółek obchodzono Święto Niezapominajki. Była to okazja do znakomitej zabawy, ale też do zdobycia nowej wiedzy o środowisku naturalnym i jego ochronie. Niezapominajka uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Dzieci rozwiązywały zagadki, zadania z zakresu ekologii oraz poszerzały wiedzę z zakresu ochrony środowiska i dbałości o przyrodę a także zdrowie człowieka. Dzieci poprzez śpiew pokazywały swój szacunek do przyrody, swoją dbałość o środowisko i zdrowie. Na zakończenie zajęć każdy wykonał niezapominajkę z papieru. Mamy nadzieję, że to urocze Święto Niezapominajki przyczyni się do rozbudzenia w dzieciach i nas samych szacunku do przyrody i rozwijania świadomości ekologicznej.