Teatrzyk kukiełkowy pt. “Trzy małe świnki” połączone z sesją zdjęciową firmy PIANO

W piątek 13.02.2019r. nasze przedszkole gościło firmę PIANO , która wykonała naszym przedszkolakom wiosenne zdjęcia. Przed sesją zdjęciową była miła niespodzianka- panowie przedstawili dzieciom teatrzyk kukiełkowy pt. „Trzy świnki” – inscenizację znanej i lubianej opowieści, pochodzącej ze zbioru baśni braci Grimm. Bajka opowiadała o perypetiach trzech małych świnek, braciach, które przemierzały świat, szukając miejsca do zbudowania domu. W końcu świnki znalazły dla siebie odpowiednie miejsce. Każda postanowiła zbudować dom dla siebie. Jedna zbudowała go ze słomy, druga z patyków , a trzecia, najbardziej pracowita, z cegieł. W tym solidnie zbudowanym domku świnki schowały się przed wilkiem, który czyhał, aby je zjeść. Dzieci choć doskonalę znały tą bajkę, to z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów.