13-02 do 18-02 Walentynki, Tłusty Czwartek i Dzień Kota

Ten tydzień przyniósł nam kolejne ciekawe tematyczne dni do świętowania. 14 lutego wszystkie grupy przedszkolne obchodziły święto miłości -Walentynki. 

W tym dniu wszyscy ubrali się na czerwono. 
Dzieci dowiedziały się kim był św. Walenty , poznały tradycję obchodzenia tego święta,a także jak ważne jest serce w naszym organizmie oraz co to jest miłość ,jak i do kogo ją okazujemy. Żłobkowa grupa Elfików także obchodziła to urocze święto. Ciocie przygotowały dla nich cała mase atrakcji. Królowały serduszka ,balony oraz pojawiła się własnoręcznie zrobiona fotobudka,dzięki której uwiecznilismy te niezwykle chwile. 

Po śniadanku w środę Smerfy,Sówki oraz Pszczółki siadły do kart pracy. Starszaki poznały nowa literkę R i rozmawiały o różnych zachowaniach człowieka. Pozostałe grupy skupiły sie tego dnia na sylabach. Utrwalały je poprzez zadania i różne zgadywanki. Elfiki nasze kochane wyszły na swój już prawie wiosenny spacerek. Poszliśmy pozwiedzać pobliska okolice,a na powrocie wstąpiliśmy na nasz plack zabaw trochę poszaleć w piaskownicy. 

Czwartek to dzień na który z niecierpliwością  czekały nasze pociechy. Od samego rana zaczęliśmy produkcje faworków i oponek. Przedszkolaki tworzyły własne chrusty,a gdy nadeszła pora z wielkim apetytem zajadali się swoimi własnymi wyrobami. Oj co to była za uczta. Elfiki swoją uwagę skupiły na mini donutach. Ozdabiały je lukrem,posypkami oraz pisakami. Na koniec oczywiście przystapili do degustacji,bez której nie mogłoby się obyć. Sama słodycz patrzeć na tych małych pracusi🤭

Piątek.. wszystkie grupy obchodziły Dzień Kota. Dzieci były umalowane bądź przebrane w kocie elementy albo stroje. Ten dzień był bardzo intensywny,ponieważ ciocie przygotowały dużo zabaw i gier. Grupy starszaków miały tor przeszkód,wycinanie kotkowych elementów oraz dokładne rysowanie po liniach. Najmłodsza grupa Elfików łapała myszki,przeszła po łapkach tego futrzaka  i malowała na mleku farbkami. To był naprawdę świetny dzień dla naszych kocich przyjaciół.